DOPRAVA

ZDARMA a čajové vzorky při objednávce nad 1500 Kč (PPL, ZÁSILKOVNA).


 

PPL od 119,-

pro čaj i keramické čajové nádobí (pojištěno na křehké)

 

ČESKÁ POŠTA V OBÁLCE 70,-

pouze pro objem čaje do bublinkové obálky cca 300g

 

ZÁSILKOVNA 75,-

pro čaj i keramické čajové nádobí do 5kg

 

 

 

Skladování čaje

Správné skladování je pro uchování kvality čaje velmi důležité. Když se čaj neskladuje za správných podmínek, jeho vůně a chuť se rychle vytratí. Pokud dáme čaj například do blízkosti příliš aromatických koření či kávy, velmi rychle pojme jejich vůni a z původního čajového aroma se nic nezachová. Proto je dobré najít si pro čaj nějakou uzavíratelnou nádobu, ale než do ní čaj nasypete, přesvědčte se, zda není po něčem cítit.

Jaké nadoby jsou vhodné pro skladování čaje?
Kovové a keramické dózy se hodí velmi dobře pro uchovávání čaje a v Číně jsou oblíbené, pouze pozor, aby z dózy nevycházel vlastní zápach. Ve skleněných nádobách se dá čaj uchovávat pouze kratší dobu, protože ve skle čaj rychle zvětrá. Vhodné jsou skleněné nádoby z tmavého skla, které nepropouštějí světlo. Papírové krabičky jsou vhodné pro skladování, pokud mají stěny uvnitř pokryté hliníkovou folií. V papíru je dobré uchovávat čaj nasypaný do sáčku. Umělé hmoty se naprosto nehodí pro skladování čaje, mají vlastní pach, který velmi rychle zničí jemné aroma čaje.

Čeho se při skladování čaje vyvarovat:
1) Nikdy nenechávat nádobu s čajem na přímém slunci
2) Neukládat čaj v blízkosti aromatických potravin
3) Nedávat nadoby s čajem těsně vedle sebe a pokud je to možné, tak ne do uzavřených skříněk
4) Pozor na vlhko a horko

Co má čaj rád:
Skladování ve správné nádobě na otevřené polici v tmavém, suchém a chladnějším místě je pro Váš čaj to nejlepší. Uchová si déle svoji vůni a chuť.